Jäsenet

Yhteisöjäsenet

Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulun energiainnovaatiotutkijat

Raimo Lovio
raimo.lovio@aalto.fi
http://biz.aalto.fi

AHJO Energia

Jouko Lampila
jouko.lampila@lampila.fi
0400 609233
http://www.ahjoenergia.fi

Aurinkoinsinöörit Oy

Thomas Lindner
thomas.lindner@aurinkoinsinoorit.fi
044 9931634
http://www.aurinkoinsinoorit.fi

Aurinkosähkötalo Eurosolar Oy

Timo Hoikkala
timo.hoikkala@eurosolar.fi
02 439 8611
http://www.eurosolar.fi/

Aurinkovoima – Alternative Solutions Finland Oy

http://www.aurinkovoima.fi

BaseN Oy

Timo Vitikainen
timo.vitikainen@basen.net
vaihde 09 4282 4200
twitter.com/basen_corp
http://www.basen.net

Energiamuutos HT

Hannes Tuohiniitty
facebook.com/energiamuutos
http://www.energiamuutos.fi/

FCG Suunnittelu ja tekniikka Oy

http://www.fcg.fi/fin/etusivu/

Fourdeg

 Markku Makkonen
markku.makkonen@fourdeg.com
 +358 40 5430582
Jarkko Saunamäki
jarkko.saunamaki@fourdeg.com
Facebook/fourdeg
http://fourdeg.fi

GreenEnergy Finland Oy

http://www.gef.fi

Greenes Oy

Pauli Piekkari
http://www.greenes.fi

Hybrid-Power Finland

Teuvo Raesalmi
teuvo.raesalmi@hybrid-power.fi
+358 40 543 0865
www.hybrid-power.fi

Insinööritoimisto Tahkokorpi Ky

Veikko Tahkokorpi
http://www.tahkokorpi.fi/

Jodat Ympäristöenergia Oy

Timo Jodat
http://www.energiakauppa.com

Lindfors Finland Oy

Kristian Lindfors
info@pete.fi
06 231 5396
facebook.com/petetuotteet
http://pete.fi/index.php

Lumituuli Oy

Sampsa Hario
040-5858483
sampsa.hario@lumituuli.fi
Facebook/Lumituuli Oy
https://www.lumituuli.fi

Metropolia Ammattikorkeakoulu, Rakennus- ja kiinteistöala

http://www.metropolia.fi

Naps Solar Systems Oy

http://www.napssystems.com

Novus Suomen Energiapalvelut Oy

Jyrki Vinnari
jyrki@suomenenergiapalvelut.fi
0405555094
http://www.suomenenergiapalvelut.fi/

One1 Oy

Harri Kemppi
http://www.one1.fi

Pienvesivoimayhdistys ry

http://pienvesivoimayhdistys.com/

Playgreen Finland Oy

http://www.playgreen.fi

Rakteekki ky

Ilari Seitsonen
ilari.seitsonen@rakteekki.fi
0400 208 088
http://www.rakteekki.com/

Saarelan Energia Oy

Aki Saarela

SolarBiox Oy

Hannu Hämäläinen
hannu.hamalainen@solarbiox.fi
0400 613 552
http://www.solarbiox.fi/

Solarigo Systems Oy

 Pekka Härkönen
pekka.harkonen@solarigo.fi
 040-543 2327
Antti Koskelainen
antti.koskelainen@solarigo.fi
 040-726 7673
 Jukka Muilu
jukka.muilu@solarigo.fi
 050-553 8504
 
http://www.solarigo.fi

Soleras

Asko Rasinkoski
asko.rasinkoski@soleras.fi
045 871 5858
http://www.soleras.fi

Solnet Green Energy

Kaj Kangasmäki
info@solnet.fi
040-5014429
Twitter/Solnet
facebook/Solnet
http://solnet.fi

Suncol Oy

Timo Friman

Suomen Lämpöpumppuyhdistys ry

http://www.sulpu.fi

Suomen Ympäristöopisto SYKLI

http://www.sykli.fi/

Tulisija- ja savupiippuyhdistys ry

Juhani Jyrkiäinen
juhani.jyrkiainen@tsy.fi
040 532 0625
http://www.tsy.fi/


Yhteisöjäsenien sijainti kartalla